Spotkania autorskie

DLA KOGO: klasy 0 - 3 szkoły podstawowej (WAŻNE!)
JAK UMÓWIĆ: przez Agencję Autorską "Autograf" (tel. 606 780 007).
O CZYM PAMIĘTAĆ: przy grupach większych niż 50 dzieci proszę o mikrofon
JAK SPRAWIĆ MI PRZYJEMNOŚĆ: nie zapraszać do sal gimnastycznych, po spotkaniu dać rysunki zamiast kwiatów :-)

Staram się, aby każde spotkanie autorskie z moim udziałem było dla dzieci świętem wyobraźni, fantazji i dobrej literackiej zabawy. Godzinne, dynamiczne zajęcia skonstruowane są tak, aby każdy uczeń wyniósł z nich coś wartościowego. Mozaika zabaw, quizów, zagadek, opowiadań i wierszy trzyma w napięciu od przywitania do pożegnania. W trakcie zajęć uczestnicy mają szansę dowiedzieć się, czy węże prysznicowe są jadowite, posłuchać, dlaczego słoń ma ciężkie życie, nauczyć się wpuszczać telewizor w kanał, odbyć podróż Niebostradą, a nawet spotkać prawdziwe Psotnice Podwórkowe. Jeśli zaś będą uważni, to dowiedzą się też czegoś o tajnikach pisarskiego warsztatu, poznają podstawowe terminy literackie i przejdą test na bycie poetą. Po spotkaniu chętnie odpowiadam na pytania… oraz sam je zadaję. Bo skłonność do zadawania pytań to przecież cecha, która najsilniej łączy dzieci i pisarzy!
 
foto: Łukasz Żywulski
 

2 komentarze:

  1. BZIK I MAKÓWKA - ZGNIŁOBRODY I LUNETA PRZEZNACZENIA.
    W DRUGIM ROZDZIALE BYŁ FRAGMENT, W KTÓRYM ZGNIŁOBRODY ROZERWAŁ IM PLECAKI I ICH OKRADŁ. SPOSÓB OPISANIA SCENY WYWOŁAŁ U DZIECKA STRACH.

    OdpowiedzUsuń
  2. Każde dziecko reaguje inaczej na to, co czyta i ogląda. Dobrym sposobem jest wcześniejsze zapoznawanie się z książkami, które chce się przeczytać dziecku. Nikt tak jak rodzic nie wie, co jest już odpowiednie dla jego dziecka, a co jeszcze nie. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń