Moje książki

Gdzie kupić? Najnowsze tytuły dostepne są w księgarniach internetowych takich jak empik.com, merlin.pl. Starszych można szukać na allegro.pl


TYTUŁ: Tresura pióra
WYDAWNICTWO: Zielona Sowa, 2017
WIEK: 9+
To zbiór 30 zadań z kreatywnego pisania, wymyślania i fantazjowania dla dzieci od 9. roku życia, a także dla nastolatków i dorosłych. Pomoże Wam bawić się językiem, budzić wyobraźnię, przyswajać zasady tworzenia tekstów, trafnie je analizować, dobierać właściwe formy, ćwiczyć na wesoło, poszerzać zasób słownictwa i zdobywać językową świadomość od najmłodszych lat. 


TYTUŁ: Dobry pies
WYDAWNICTWO: Egmont, 2017
WIEK: 5+
Bazyl to bardzo niesforny buldog. Natalka cały czas stara się go wytresować. I choć Bazyl nie zawsze robi to, czego się od niego oczekuje, jest niezastąpionym przyjacielem w najtrudniejszych chwilach. „Dobry pies” to opowieść o przyjaźni i psim przywiązaniu… w sam raz dla samodzielnie czytających pięcio-, sześcio- i siedmiolatków. TYTUŁ: Szczurki mają wilczy apetyt
WYDAWNICTWO: Egmont, 2017
WIEK: 7+
W tym roku meteorolodzy zapowiadają długą i mroźną zimę. Zgodnie ze starym przysłowiem gryzoni „Latem idź na harce, zimą siedź w spiżarce!” szczurza kompania postanawia zgromadzić zapasy na zimę. Ząbek, Norman, Doktorek, Trampek, siostry Szmelc i Znajda to zgrana paczka. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zagadek. Bo szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje! „Szczurki mają wilczy apetyt” to już czwarta ich zabawnych przygód!


TYTUŁ: Chłopiec z Lampedusy
WYDAWNICTWO: Literatura, 2016
WIEK: 7+
To jest historia o chłopcu, który nie umiał pływać, a przepłynął morze. I o dziewczynce, która była bogata, choć nie miała pieniędzy. I o ludziach, którzy odegrali ważne role w ich życiu, mimo że nie byli aktorami. I jeszcze o tym, że każdą przeszkodę można pokonać – pod warunkiem, że się tego chce i że się ma choć jednego przyjaciela.

TYTUŁ: Maliny zza żelaznej kurtyny
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia, 2016
WIEK: 7+
Kto by pomyślał, że wyprawa do biblioteki może być tak niebezpieczna? Na pewno nie Nilson. Biedak wsiadł do złego autobusu i zamiast w bibliotece, wylądował w latach siedemdziesiątych. Bez kasy i telefonu, za to z tajną policją na karku! A kto musiał to wszystko odkręcać? No, jak sądzicie?
 
 
 
 
 
TYTUŁ: Koala nie pozwala
WYDAWNICTWO: Bajka, 2016
WIEK: 3+
Młodzi, starsi, duzi, mali! Oto książka o Koali. Autor zwięźle w niej opowie, co Koali siedzi w głowie. Nadstawiajcie zatem uszu: czas na bajkę prosto z buszu! PS. Książka ta udoskonali waszą wiedzę o Koali.

TYTUŁ: Szczurki wchodzą na antenę
WYDAWNICTWO: Egmont, 2016
WIEK: 7+
Sześć szczurków i biała mysz to niezwykła paczka. Pewnego dnia wpadają na pomysł założenia stacji telewizyjnej. I, jak to w życiu bywa, każdy ma własną wizję tego przedsięwzięcia. Ciekawe, czy uda się im zrealizować marzenia? Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zagadek.TYTUŁ: Bolek i Lolek. Szalony pościg
WYDAWNICTWO: Znak, 2015
WIEK: 5 +
Bolek i Lolek nudzą się na plaży. Wokół tłum ludzi, ale nic się nie dzieje. Do czasu! Bolek bawi się smartfonem i przypadkowo uruchamia Automatyczny Generator Akcji. Wtedy wydarzenia przyspieszają: chłopaki wpadają do dołu w piachu i lądują w Australii, pędzą przez pustynię na wielbłądzie, pilotują helikopter, ścigają złoczyńców (i sami są ścigani), bawią się ze Sławną Sławą, a nawet wysyłają się w paczce. Oczywiście wszystkich tych przygód mogliby uniknąć… ale przecież nie o to chodzi!

TYTUŁ: Szczurki chwytają życie za ogon
WYDAWNICTWO: Egmont, 2015
WIEK: 7 +
Każdy musi czasem wypocząć, Szczurki też. Co wtedy robią? Lecą na wakacje, tak jak wszyscy! A że wychodzi z tego dość szczurnięta historia, to już inna para kaloszy!

TYTUŁ: Szczurki nie dają się wygryźć
WYDAWNICTWO: Egmont, 2015
WIEK: 7 +
Szczurki mieszkają w kanałach i grzebią w śmieciach, ale mają swoją dumę. Ciężko pracują, żeby zarobić na kawałek suchara. To lepsze, niż siedzieć całe życie z podkulonym ogonem. Tylko ten złośliwy kocur Kaprawe Oczko czasami włazi im w paradę. Chociaż nie ma szans. Przecież szczury to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt. Są jakieś pytania?

TYTUŁ: Autograf za milion dolarów
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia, 2015
WIEK: 7 +
Trzecia część serii o Gabrysi Bzik i Nilsonie Makówce. Dzieci przekonują się, że skutki uboczne brania udziału w konkursach radiowych bywają nieprzewidywalne! Człowiek wygrywa zwykłe bilety na wystawę, a ląduje w stolicy świata – i to z misją do wykonania. A raczej… do wykopania. W dodatku ta misja ma coś wspólnego z najbardziej zakręconym artystą, jakiego świat widział.

TYTUŁ: Pierwszaki z kosmosu
WYDAWNICTWO: BIS, 2014
WIEK: 5 +
Sześcioletnia Pola obawia się pierwszego dnia w szkole. Nie jest pewna, czy poradzi sobie w nowym środowisku. Sytuacja zmienia się, kiedy na jej drodze staje dwoje ufoludków – Titi i Toto. Ufoludki również chcą rozpocząć naukę w szkole i czują się jeszcze bardziej zagubione niż Pola. Dziewczynka postanawia się nimi zaopiekować i nauczyć ich zasad panujących w klasie. W ten sposób Pola pokonuje własną nieśmiałość, uczy się współpracy w grupie i szacunku dla odmienności. A przy okazji przeżywa wiele zabawnych przygód! Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych i jest spójna z podstawą programową. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia. 

TYTUŁ: Mur
WYDAWNICTWO: Egmont, 2014
WIEK: 5 +
Lili jest w nowa w Berlinie Zachodnim. Nikogo tu nie zna. Wyrusza więc z rodzicami na spacer w poszukiwaniu choćby placu zabaw. Nagle spostrzega mur, który biegnie... w poprzek miasta. -Co to za historia? - zastanawia się Lili. Tata zaczyna opowiadać...

TYTUŁ: Ucieczka z tajemniczego ogrodu
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia, 2014
WIEK: 7 +
To druga część cyklu o Gabrysi Bzik i Nilsonie Makówce. Tym razem dzieciaki pakują się w naprawdę grube kłopoty i utykają same daleko od domu. Jak daleko? Jakieś 100 lat z kawałkiem…

TYTUŁ: Zgniłobrody i luneta przeznaczenia
WYDAWNICTWO: Nasza Księgarnia, 2014
WIEK: 7 +
"Bzik & Makówka przedstawiają" to cykl powieści przygodowo-awanturniczo-edukacyjnych. Ich bohaterowie - Gabrysia Bzik i Nilson Makówka – podróżują w czasie i przestrzeni, przeżywają niezwykłe przygody i wiele się dowiadują… o świecie i o sobie nawzajem. Pierwsza część ich przygód nosi tytuł „Zgniłobrody i luneta przeznaczenia”.

TYTUŁ: Wyprawa na biegun
WYDAWNICTWO: Egmont, 2014
WIEK: 5 +
Roald Amundsen, Fridtjof Nansen, Robert Scott… Tak nazywali się bohaterowie mojego dzieciństwa. Wielcy podróżnicy, zdobywcy biegunów, marzyciele. Dzieciństwo przeminęło, ale miłość pozostała. I stąd się wzięła ta książeczka. Opowiada ona historię zdobycia Bieguna Południowego przez Roalda Amundsena w 1911 roku. Taka wyprawa to dużo przygotowań i jeszcze więcej niebezpieczeństw. Przeczytajcie i sami się przekonajcie!

TYTUŁ: Klub latających ciotek
WYDAWNICTWO: Literatura, 2013
WIEK: 7 +
Zero internetu. Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał… dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku! A tak opisuje tę książkę Joanna Papuzińska: „Gdzieś na odludziu stoi opuszczona budowla, do której nikt od dawna nie zaglądał. Czy gnieżdżą się tu duchy, demony i wampiry czy upatrzyły ją sobie na kryjówkę jakieś przestępcze siły? Zgaduj, czytelniku - rozwiązanie i tak cię zaskoczy.”

TYTUŁ: Psotnice podwórkowe
WYDAWNICTWO: Egmont, 2013
WIEK: 5 +
Myślicie, że na waszym osiedlu nie ma Psotnic Podwórkowych? A kto pozrywał liście z drzew i porozrzucał je po chodniku? Kto zmarszczył wodę w kałużach? Kto nasypał małym dzieciom piasku do butów? Przecież samo się to nie zrobiło!

TYTUŁ: Baj i Bajeczka: nasza książeczka
WYDAWNICTWO: Nowa Era, 2013
WIEK: 4 +
Cztery krótkie  opowiadania o przygodach Baja i Bajeczki – młodszego rodzeństwa słynnego Świerszczyka – to dobra okazja do utrwalania wiedzy, którą dzieci ze średnich grup zdobywają w trakcie zajęć w przedszkolu. To także ciekawy punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem.

TYTUŁ: Walizka pana Hanumana
WYDAWNICTWO: Egmont, 2013
WIEK: 5 +
Tej wiosny jest wyjątkowo brzydka pogoda – pada deszcz i wieje wiatr. Daria trochę się nudzi. Kiedy przez miasto przejeżdża cyrkowy tabor, dziewczynka pędzi, aby obejrzeć go z bliska. Wtedy z jednego z wozów spada tajemnicza walizka. Co jest w środku? Hmmm… same kłopoty!

TYTUŁ: Maja na tropie jaja
WYDAWNICTWO: Egmont, 2012
WIEK: 5 +
Papudze uciekło złote jajo! – I co terrraz? – martwi się papuga. Na szczęście u jej boku dzielnie kroczy kilkuletnia Maja, obiecując odnalezienie cennej zguby. Wespół z dzielną załogą statku docierają na bezludną wyspę, by zamiast jaja odnaleźć coś zupełnie innego…

TYTUŁ: Dzieciaki kontra FOBIA
WYDAWNICTWO: Egmont, 2011
WIEK: 7 +
Pewnego dnia w parku przy ulicy Małowąskiej pojawia się tajemnicze zwierzę. Ślady sugerują, że jest to egzotyczny drapieżnik – Bybołów. Jego pojawienie się wzbudza lęk okolicznych mieszkańców. Sąsiedzka organizacja FOBIA organizuje na Bybołowa obławę. Reporter lokalnej gazety, pan Berek, postanawia pokrzyżować FOBII szyki i wywieźć Bybołowa w bezpieczne miejsce przy pomocy swojej córki, dziesięcioletniej Sary Szczęściary, oraz jej kolegi, Kuby Rozróby. Wkrótce do spisku dołącza profesor Gładkostópka oraz wojskowy pilot Fiołek. I wszystko poszłoby gładko, gdyby nie fakt, że ci, którzy wydają się sprzymierzeńcami, nie zawsze nimi są…

TYTUŁ: Ale heca, ale draka! Nowe wiersze o zwierzakach
WYDAWNICTWO: AWM, 2011
WIEK: 5 +
Wybór osiemnastu wierszy o zwierzętach – od chomika do słonia, od goryla do krokodyla! Wojciech Widłak napisał o tej książce tak: „Każdy, kto lubi wiersze ponure, niezgrabne i niezrozumiałe, powinien od twórczości Rafała Witka trzymać się z daleka. Pozostała większość ludzkości będzie z pewnością miała dobrą zabawę przy okazji zapoznawania się z bohaterami jego wierszy. Uwaga, tych wierszy nie da się czytać bezkarnie! Wpadają w ucho i w żaden sposób nie chcą stamtąd wypaść.”

TYTUŁ: Julka Kulka, Fioletka i ja
WYDAWNICTWO: Bajka, 2009
WIEK: 7 +
Olaf ma wielki kłopot w postaci... dwóch młodszych siostrzyczek, którymi musi się opiekować pod nieobecność rodziców. Pewnego dnia odkrywa świetny sposób na okiełznanie swych podopiecznych: opowiadanie im bajek i przeprowadzanie niezwykłych wywiadów. Tak zaczyna się wielka przygoda, która zaprowadzi rodzeństwo do dalekiej Afryki, umożliwi pogawędkę z Wężem Prysznicowym i Wielbłądem Mustafą, a przede wszystkim pozwoli pokonać nudę. Przy okazji dzieci nauczą się fascynujących rzeczy o otaczającym je świecie, a także przekonają się, jak ważna jest umiejętność współdziałania. Szczególnie z własnym rodzeństwem!

TYTUŁ: Zmyślone historie
WYDAWNICTWO: Telbit, 2007
WIEK: 7 +
Dzidzia rośnie i staje się coraz bardziej samodzielna: wysyła ulubioną lalkę na emeryturę, zawiera pierwszą ważną przyjaźń, a do tego poznaje ekscentrycznego pisarza, który prowadzi... Wylęgarnię i Przetwórnię Pomysłów. Kilka z tych pomysłów bardzo przypada Dzidzi do gustu. Dzięki nim zakłada Zeszyt do Marzeń, odnajduje Bibliotekę Snów, poznaje Alfabet Uśmiechów, organizuje konkurs o Puchar Łakomczucha, a nawet dowiaduje się, jak zostać ciekawym człowiekiem. Przede wszystkim jednak uczy się, że najpotężniejszym zaklęciem otwierającym drzwi i serca jest... jak myślicie, co?

TYTUŁ: Plaża tajemnic + Wiersze dla niegrzecznych dzieci
WYDAWNICTWO: Znak, 2004 / Literatura, 2015 (wydanie drugie poprawione)
WIEK: 7 +
Gdy rok szkolny dobiega końca, w życiu Dzidzi dzieją się rzeczy magiczne. Wszędzie znajduje wiersze, we własnym domu odkrywa okno na wakacje, a w drodze nad morze spotyka Zyzia – chłopca, który jest, a może i go nie ma? W tych przygodach Dzidzi dzielnie towarzyszy przyjaciółka Kaszolina. W książce jest mnóstwo humoru, za to "nie ma łatwych odpowiedzi ani banalnych happy endów - zaginiona Myszka nie odnajdzie się cudem w babcinym domu, Dziadek Plażowy nie odzyska nagle sił, ale pojawi się kociątko, którym trzeba będzie się zaopiekować, a odnaleziony kamyk przypomni, że trzeba dbać o każdy dzień." (z recenzji Doroty Koman)

TYTUŁ: Zwykła dziewczynka
WYDAWNICTWO: Siedmioróg, 2002
WIEK: 7 +
„Trzeba to od razu na początku wyjaśnić: Dzidzia nie jest niegrzeczna ani niemiła. Jest tylko trochę nieprzystosowana. Różnica między dzieckiem przystosowanym a nieprzystosowanym jest mniej więcej taka, jak między kilogramem mytych jabłek a dwoma kilogramami kradzionych gruszek." „Zwykła dziewczynka” to pierwsza z trzech książek o przygodach Dzidzi: dziewczynki, która wierzy, że „nie ma człowieka, który nie byłby ładny, kiedy się uśmiecha”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz