Moje książki

Gdzie kupić? Najnowsze tytuły dostepne są w księgarniach internetowych takich jak empik.com, merlin.pl. Starszych można szukać na allegro.pl

Powieści, opowiadania

Michał i 38
Wyd: Literatura, 2018
Wiek: 7+
Jak pokonać nieśmiałość, zdobyć 38 koleżanek i doprowadzić kumpla do szału? Wystarczy zapisać się na chór. Tak zrobił dziewięcioletni Michał. Wprawdzie jego plan był zupełnie inny, ale plany są jak buty - zawsze można je zmienić. I przeżyć dzięki temu niespodziewaną przygodę. PS Chór podobny do opisanego w tej książce naprawdę istnieje. Nazywa się MILLE VOCI i działa na warszawskim Grochowie.

Chłopiec z Lampedusy
Wyd: Literatura, 2016
WIEK: 7+
To jest historia o chłopcu, który nie umiał pływać, a przepłynął morze. I o dziewczynce, która była bogata, choć nie miała pieniędzy. I o ludziach, którzy odegrali ważne role w ich życiu, mimo że nie byli aktorami. I jeszcze o tym, że każdą przeszkodę można pokonać – pod warunkiem, że się tego chce i że się ma choć jednego przyjaciela.

Bolek i Lolek. Szalony pościg
Wyd: Znak, 2015
WIEK: 5 +
Bolek i Lolek nudzą się na plaży. Wokół tłum ludzi, ale nic się nie dzieje. Do czasu! Bolek bawi się smartfonem i przypadkowo uruchamia Automatyczny Generator Akcji. Wtedy wydarzenia przyspieszają: chłopaki wpadają do dołu w piachu i lądują w Australii, pędzą przez pustynię na wielbłądzie, pilotują helikopter, ścigają złoczyńców (i sami są ścigani), bawią się ze Sławną Sławą, a nawet wysyłają się w paczce. Oczywiście wszystkich tych przygód mogliby uniknąć… ale przecież nie o to chodzi!

Pierwszaki z kosmosu
Wyd:  BIS, 2014
WIEK: 5 +
Sześcioletnia Pola obawia się pierwszego dnia w szkole. Nie jest pewna, czy poradzi sobie w nowym środowisku. Sytuacja zmienia się, kiedy na jej drodze staje dwoje ufoludków – Titi i Toto. Ufoludki również chcą rozpocząć naukę w szkole i czują się jeszcze bardziej zagubione niż Pola. Dziewczynka postanawia się nimi zaopiekować i nauczyć ich zasad panujących w klasie. W ten sposób Pola pokonuje własną nieśmiałość, uczy się współpracy w grupie i szacunku dla odmienności. A przy okazji przeżywa wiele zabawnych przygód! Opowiadania ułożone są zgodnie z cyklem pór roku i tokiem roku szkolnego – od jesieni do lata. Ich tematyka nawiązuje do zagadnień poruszanych w trakcie zajęć szkolnych i jest spójna z podstawą programową. Dlatego „Pierwszaki z kosmosu” mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako źródło dodatkowych tekstów pomagających pogłębić wybrane zagadnienia. 

Klub latających ciotek
Wyd: Literatura, 2013
WIEK: 7 +
Zero internetu. Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał… dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku! A tak opisuje tę książkę Joanna Papuzińska: „Gdzieś na odludziu stoi opuszczona budowla, do której nikt od dawna nie zaglądał. Czy gnieżdżą się tu duchy, demony i wampiry czy upatrzyły ją sobie na kryjówkę jakieś przestępcze siły? Zgaduj, czytelniku - rozwiązanie i tak cię zaskoczy.”

Dzieciaki kontra FOBIA
Wyd: Egmont, 2011
WIEK: 7 +
Pewnego dnia w parku przy ulicy Małowąskiej pojawia się tajemnicze zwierzę. Ślady sugerują, że jest to egzotyczny drapieżnik – Bybołów. Jego pojawienie się wzbudza lęk okolicznych mieszkańców. Sąsiedzka organizacja FOBIA organizuje na Bybołowa obławę. Reporter lokalnej gazety, pan Berek, postanawia pokrzyżować FOBII szyki i wywieźć Bybołowa w bezpieczne miejsce przy pomocy swojej córki, dziesięcioletniej Sary Szczęściary, oraz jej kolegi, Kuby Rozróby. Wkrótce do spisku dołącza profesor Gładkostópka oraz wojskowy pilot Fiołek. I wszystko poszłoby gładko, gdyby nie fakt, że ci, którzy wydają się sprzymierzeńcami, nie zawsze nimi są…

Julka Kulka, Fioletka i ja
Wyd: Bajka, 2009
WIEK: 7 +
Olaf ma wielki kłopot w postaci... dwóch młodszych siostrzyczek, którymi musi się opiekować pod nieobecność rodziców. Pewnego dnia odkrywa świetny sposób na okiełznanie swych podopiecznych: opowiadanie im bajek i przeprowadzanie niezwykłych wywiadów. Tak zaczyna się wielka przygoda, która zaprowadzi rodzeństwo do dalekiej Afryki, umożliwi pogawędkę z Wężem Prysznicowym i Wielbłądem Mustafą, a przede wszystkim pozwoli pokonać nudę. Przy okazji dzieci nauczą się fascynujących rzeczy o otaczającym je świecie, a także przekonają się, jak ważna jest umiejętność współdziałania. Szczególnie z własnym rodzeństwem!

Zmyślone historie
Wyd: Telbit, 2007
WIEK: 7 +
Dzidzia rośnie i staje się coraz bardziej samodzielna: wysyła ulubioną lalkę na emeryturę, zawiera pierwszą ważną przyjaźń, a do tego poznaje ekscentrycznego pisarza, który prowadzi... Wylęgarnię i Przetwórnię Pomysłów. Kilka z tych pomysłów bardzo przypada Dzidzi do gustu. Dzięki nim zakłada Zeszyt do Marzeń, odnajduje Bibliotekę Snów, poznaje Alfabet Uśmiechów, organizuje konkurs o Puchar Łakomczucha, a nawet dowiaduje się, jak zostać ciekawym człowiekiem. Przede wszystkim jednak uczy się, że najpotężniejszym zaklęciem otwierającym drzwi i serca jest... jak myślicie, co?

Plaża tajemnic
Wyd: Znak, 2004 / Literatura, 2015 (wydanie drugie poprawione)
WIEK: 7 +
Gdy rok szkolny dobiega końca, w życiu Dzidzi dzieją się rzeczy magiczne. Wszędzie znajduje wiersze, we własnym domu odkrywa okno na wakacje, a w drodze nad morze spotyka Zyzia – chłopca, który jest, a może i go nie ma? W tych przygodach Dzidzi dzielnie towarzyszy przyjaciółka Kaszolina. W książce jest mnóstwo humoru, za to "nie ma łatwych odpowiedzi ani banalnych happy endów - zaginiona Myszka nie odnajdzie się cudem w babcinym domu, Dziadek Plażowy nie odzyska nagle sił, ale pojawi się kociątko, którym trzeba będzie się zaopiekować, a odnaleziony kamyk przypomni, że trzeba dbać o każdy dzień." (z recenzji Doroty Koman)

Zwykła dziewczynka
Wyd: Siedmioróg, 2002
WIEK: 7 +
„Trzeba to od razu na początku wyjaśnić: Dzidzia nie jest niegrzeczna ani niemiła. Jest tylko trochę nieprzystosowana. Różnica między dzieckiem przystosowanym a nieprzystosowanym jest mniej więcej taka, jak między kilogramem mytych jabłek a dwoma kilogramami kradzionych gruszek." „Zwykła dziewczynka” to pierwsza z trzech książek o przygodach Dzidzi: dziewczynki, która wierzy, że „nie ma człowieka, który nie byłby ładny, kiedy się uśmiecha”.

Wiersze

Niebostrada
Wyd: Bajka, 2017
WIEK: 3+
Lubisz latać? Dam ci radę! Znajdź najbliższą Niebostradę! Niebostrada to jest szosa,
która biegnie hen, w niebiosa! PS Kto chce pędzić Niebostradą, niech przepisów będzie świadom!

Koala nie pozwala
Wyd: Bajka, 2016
WIEK: 3+
Młodzi, starsi, duzi, mali! Oto książka o Koali. Autor zwięźle w niej opowie, co Koali siedzi w głowie. Nadstawiajcie zatem uszu: czas na bajkę prosto z buszu! PS. Książka ta udoskonali waszą wiedzę o Koali.

Ale heca, ale draka! Nowe wiersze o zwierzakach
Wyd: AWM, 2011
WIEK: 5 +
 „Każdy, kto lubi wiersze ponure, niezgrabne i niezrozumiałe, powinien od twórczości Rafała Witka trzymać się z daleka. Pozostała większość ludzkości będzie z pewnością miała dobrą zabawę przy okazji zapoznawania się z bohaterami jego wierszy. Uwaga, tych wierszy nie da się czytać bezkarnie! Wpadają w ucho i w żaden sposób nie chcą stamtąd wypaść.” Tak napisał o tej książce Wojciech Widłak.

Wiersze dla niegrzecznych dzieci
Wyd: Znak, 2004
Wiek: 7+
Tomik dołączony do pierwszego wydania powieści „Plaża tajemnic”, zawiera wiersze pojawiające się w książce i kilkanaście innych. 

Seria FERALNE BIURO ŚLEDCZE
(pod pseudonimem Sven Jӧnsson)

Zatruty spinner
Wyd: Bajka, 2019
Wiek: 7+
W Szkole Podstawowej numer 3 szerzy się epidemia. Uczniowie mają nietypowe objawy. Chorych jest coraz więcej. Czy epidemia ma coś wspólnego z modą na spinnery? Dlaczego woźna chowa mydło? Co wywęszy Kot Biurowy Biały? Czy Feralne Biuro Śledcze wyjaśni tę sprawę, zanim będzie za późno?

Śliska sprawa
Wyd: Bajka, 2019
Wiek: 7+
W Kłopotkowie dzieją się dziwne rzeczy. Z miejskiego parku znika lodowisko, po okolicy błąka się bezpański pingwin, a detektywi znajdują w swoim biurze diament. Czy te wszystkie wydarzenia coś łączy? Jak się zabrać do rozwiązania zagadki? Trzeba mocno pogłówkować… albo po prostu nabić sobie guza!

Telefon Oliwki
Wyd: Bajka, 2019
Wiek: 7+
Dziesięcioletnia Oliwka otrzymuje bardzo wysoki rachunek za telefon. A przecież nigdzie nie dzwoniła! Czy dziewczynka kłamie, czy rzeczywiście miało miejsce sprytne oszustwo? Tę zagadkę jest w stanie rozwiązać tylko jeden człowiek: agent Czajka. No i jego nowa, tajemnicza współpracownica…

Seria BZIK & MAKÓWKA

Elvis i Agenci Pamięci
Wyd: Nasza Księgarnia, 2017
WIEK: 7+
Najważniejsze to mieć sprytny plan! Nasz właśnie taki był, póki wszystko się nie pokićkało.
Zamiast na kurs programowania trafiliśmy do podejrzanej fundacji opiekującej się włóczęgami czasoprzestrzeni. W efekcie zaliczyliśmy znajomość z królem rocka i poznaliśmy wynalazcę jacuzzi. A na końcu zdemaskowaliśmy dyrektora naszej szkoły, który… no nie, tego absolutnie nie mogę wam zdradzić!

Maliny zza żelaznej kurtyny
Wyd: Nasza Księgarnia, 2016
WIEK: 7+
Kto by pomyślał, że wyprawa do biblioteki może być tak niebezpieczna? Na pewno nie Nilson. Biedak wsiadł do złego autobusu i zamiast w bibliotece, wylądował w latach siedemdziesiątych. Bez kasy i telefonu, za to z tajną policją na karku! A kto musiał to wszystko odkręcać? No, jak sądzicie?

Autograf za milion dolarów
Wyd: Nasza Księgarnia, 2015
WIEK: 7 +
Skutki uboczne brania udziału w konkursach radiowych bywają nieprzewidywalne! Człowiek wygrywa zwykłe bilety na wystawę, a ląduje w stolicy świata – i to z misją do wykonania. A raczej… do wykopania. W dodatku ta misja ma coś wspólnego z najbardziej zakręconym artystą, jakiego świat widział. 

Ucieczka z tajemniczego ogrodu
Wyd: Nasza Księgarnia, 2014
WIEK: 7 +
Tym razem Nilson miał dość. Jego ojciec znowu odwołał wspólne wakacje! Jedyne, co pozostało Nilsonowi, to zażądać nagrody pocieszenia w postaci odjechanego prezentu. Niestety, nic nie poszło zgodnie z planem. Za to wpakowaliśmy się w grube kłopoty i utknęliśmy sami daleko od domu. Jak daleko? Jakieś 100 lat z kawałkiem…

Zgniłobrody i luneta przeznaczenia
Wyd: Nasza Księgarnia, 2014
WIEK: 7 +
To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy… i trochę się z Nilsonem zakumplowaliśmy. Ale nie myślcie, że ze sobą chodzimy! Ja doskonale potrafię chodzić sama. Za to wspólne przygotowanie projektu do szkoły oraz próba ucywilizowania pirata z Karaibów? To zupełnie inna historia…


Seria CZYTAM SOBIE


Rajdowa krowa
Wyd: Egmont, 2019
WIEK: 5+
Czy krowa może brać udział w rajdach samochodowych? Co za pytanie! W bajkach wszystko jest możliwe. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z mućką, która nie boi się chwycić życia za rogi!  

Rekin Nudojad
Wyd: Egmont, 2018
WIEK: 5+
Co robi mały rekin, gdy się nudzi? Płynie na wycieczkę do starego wraku. Na miejscu czyha jednak nieoczekiwane niebezpieczeństwo. Gdyby nie Krab Ratunkowy, nie wiadomo, jak ta historia by się skończyła!

Lewy, gola!
Wyd: Egmont, 2018
WIEK: 5+
Jeśli jesteście fanami Roberta Lewandowskiego lub po prostu lubicie grać w piłkę, koniecznie to przeczytajcie. Książka opowiada o tym, jak jeden zdeterminowany piłkarz może odwrócić losy meczu.

Dobry pies
Wyd: Egmont, 2017
WIEK: 5+
Bazyl to bardzo niesforny buldog. Natalka cały czas stara się go wytresować. I choć Bazyl nie zawsze robi to, czego się od niego oczekuje, jest niezastąpionym przyjacielem w najtrudniejszych chwilach. „Dobry pies” to opowieść o przyjaźni i psim przywiązaniu… w sam raz dla samodzielnie czytających pięcio-, sześcio- i siedmiolatków. 

Wyprawa na biegun
Wyd: Egmont, 2014
WIEK: 5 +
Roald Amundsen, Fridtjof Nansen, Robert Scott… Tak nazywali się bohaterowie mojego dzieciństwa. Wielcy podróżnicy, zdobywcy biegunów, marzyciele. Dzieciństwo przeminęło, ale miłość pozostała. I stąd się wzięła ta książeczka. Opowiada ona historię zdobycia Bieguna Południowego przez Roalda Amundsena w 1911 roku. Taka wyprawa to dużo przygotowań i jeszcze więcej niebezpieczeństw. Przeczytajcie i sami się przekonajcie!

Mur
Wyd: Egmont, 2014
WIEK: 5 +
Lili jest w nowa w Berlinie Zachodnim. Nikogo tu nie zna. Wyrusza więc z rodzicami na spacer w poszukiwaniu choćby placu zabaw. Nagle spostrzega mur, który biegnie... w poprzek miasta. -Co to za historia? - zastanawia się Lili. Tata zaczyna opowiadać...

Psotnice podwórkowe
Wyd: Egmont, 2013
WIEK: 5 +
Myślicie, że na waszym osiedlu nie ma Psotnic Podwórkowych? A kto pozrywał liście z drzew i porozrzucał je po chodniku? Kto zmarszczył wodę w kałużach? Kto nasypał małym dzieciom piasku do butów? Przecież samo się to nie zrobiło!

Walizka pana Hanumana
Wyd: Egmont, 2013
WIEK: 5 +
Tej wiosny jest wyjątkowo brzydka pogoda – pada deszcz i wieje wiatr. Daria trochę się nudzi. Kiedy przez miasto przejeżdża cyrkowy tabor, dziewczynka pędzi, aby obejrzeć go z bliska. Wtedy z jednego z wozów spada tajemnicza walizka. Co jest w środku? Hmmm… same kłopoty!

Maja na tropie jaja
Wyd: Egmont, 2012
WIEK: 5 +
Papudze uciekło złote jajo! – I co terrraz? – martwi się papuga. Na szczęście u jej boku dzielnie kroczy kilkuletnia Maja, obiecując odnalezienie cennej zguby. Wespół z dzielną załogą statku docierają na bezludną wyspę, by zamiast jaja odnaleźć coś zupełnie innego…


Seria CZYTAM I GŁÓWKUJĘ

Szczurki mają wilczy apetyt
Wyd: Egmont, 2017
WIEK: 7+
W tym roku meteorolodzy zapowiadają długą i mroźną zimę. Zgodnie ze starym przysłowiem gryzoni „Latem idź na harce, zimą siedź w spiżarce!” szczurza kompania postanawia zgromadzić zapasy na zimę. Ząbek, Norman, Doktorek, Trampek, siostry Szmelc i Znajda to zgrana paczka. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zagadek. Bo szczurki nieźle kombinują, żeby wyjść na swoje! „Szczurki mają wilczy apetyt” to już czwarta ich zabawnych przygód!

Szczurki wchodzą na antenę
Wyd: Egmont, 2016
WIEK: 7+
Sześć szczurków i biała mysz to niezwykła paczka. Pewnego dnia wpadają na pomysł założenia stacji telewizyjnej. I, jak to w życiu bywa, każdy ma własną wizję tego przedsięwzięcia. Ciekawe, czy uda się im zrealizować marzenia? Szczurki to niezwykła kompania. Ich szalone przygody śmieszą i zachęcają do rozwiązywania najdziwniejszych zagadek.

Szczurki nie dają się wygryźć
Wyd: Egmont, 2015
WIEK: 7 +
Szczurki mieszkają w kanałach i grzebią w śmieciach, ale mają swoją dumę. Ciężko pracują, żeby zarobić na kawałek suchara. To lepsze, niż siedzieć całe życie z podkulonym ogonem. Tylko ten złośliwy kocur Kaprawe Oczko czasami włazi im w paradę. Chociaż nie ma szans. Przecież szczury to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt. Są jakieś pytania?

Szczurki chwytają życie za ogon
Wyd: Egmont, 2015
WIEK: 7 +
Każdy musi czasem wypocząć, Szczurki też. Co wtedy robią? Lecą na wakacje na Sardynię, tak jak wszyscy! A że wychodzi z tego dość szczurnięta historia, to już inna para kaloszy!


Książki aktywnościowe i edukacyjne

Tresura pióra
Wyd: Zielona Sowa, 2017
WIEK: 9+
To zbiór 30 zadań z kreatywnego pisania, wymyślania i fantazjowania dla dzieci od 9. roku życia, a także dla nastolatków i dorosłych. Pomoże Wam bawić się językiem, budzić wyobraźnię, przyswajać zasady tworzenia tekstów, trafnie je analizować, dobierać właściwe formy, ćwiczyć na wesoło, poszerzać zasób słownictwa i zdobywać językową świadomość od najmłodszych lat. 

Baj i Bajeczka: nasza książeczka
Wyd: Nowa Era, 2013
WIEK: 4 +
Cztery krótkie  opowiadania o przygodach Baja i Bajeczki – młodszego rodzeństwa słynnego Świerszczyka – to dobra okazja do utrwalania wiedzy, którą dzieci ze średnich grup zdobywają w trakcie zajęć w przedszkolu. To także ciekawy punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz